Dzięki zaliczce łatwiej o dotację

wpis w: pod sliderem, przedsiębiorcy | 0
gear-64262_1280-2
Ponad 90 mln zł województwo lubelskie przeznaczy do 2020 r. na realizację projektów badawczych

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie (LAWP) wprowadziła zaliczki, jako formę wsparcia w projektach badawczo-rozwojowych.
 

Lubelscy przedsiębiorcy mogą podejmować wyzwania związane z projektami naukowo-badawczymi bez zaciągania kredytów. Wszystko za sprawą zaliczek. Umożliwią one firmom wieloetapowe realizowanie badań przemysłowych i prac rozwojowych, które ze względu na swoją specyfikę są obarczone ryzykiem. O możliwość ich wprowadzenia przedsiębiorcy zabiegali od roku. Zmianę przyjęli z zadowoleniem.

– To dało możliwość wystartowania wielu lubelskim firmom w konkursach ogłaszanych przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości, szczególnie tym przedsiębiorcom, którzy nie mieli środków finansowych na projekty, a chcieli realizować ciekawe pomysły – podkreśla Zbigniew Michalak, prezes Lubelskiego forum Pracodawców.

W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 na realizację projektów badawczych dla firm zarezerwowano ponad 90 mln zł.